Обращение депутатов Лисичанского горсовета к руководству страны из-за проблем с ЛЭО

1_ya_sessiya_foto_lisichansk

Лисичанские оппоблоковцы показывают общественности укороченный вариант обращения горсовета к Президенту, премьер-министру и Верховной Раде Украины. Тот вариант, который придумали они в угоду монополисту ЛЭО. В тоже время, реальное обращение состоит не из двух пунктов требований, а из трех. Третий пункт был внесен депутатом горсовета от фракции "Солидарность" Иваном Полупановым.

Полная версия обращения депутатов Лисичанского горсовета к правительству Украины:

24 березня, під час засідання чергової 8-ї сесії депутати Лисичанської міської ради одноголосно прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України з приводу критичної ситуації, яка склалася з електропостачанням у місті у якому вимагають «У разі подальшої не перереєстрації ТОВ «ЛЕО» на території, підконтрольній українській владі, розглянути питання про повернення електричних мереж до державної власності»  і «Вжити заходів впливу до голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації Туки Г.Б. щодо належного виконання ним своїх службових обов’язків з питань забезпечення життєдіяльності Луганської області. Або, враховуючи загрозу подальшої дестабілізації ситуації, прийняти рішення про зміну керівника області».

Звернення

депутатів Лисичанської міської ради до Президента України,

Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України

 

15 березня 2016 року TOB «Луганське енергетичне об'єднання» розпочало відключення електроенергії на об'єктах централізованого водопостачання та водовідведення м. Лисичанська. Були відключені чотири каналізаційно-насосні станції і дві водонапірно-насосні станції КСП «Лисичанськводоканал». Мешканці м. Привілля залишилися без води, існувала реальна загроза підтоплення житлових мікрорайонів міста Лисичанська стічними водами. Постачання електроенергії було відновлено після втручання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Разом з тим, КСП «Лисичанськводоканал» й надалі отримує попередження від ТОВ «ЛЕО» про відключення насосних станцій. Також попередження про відключення електроенергії отримують заклади охорони здоров’я, навчальні заклади, бюджетні установи міста, виконавчі органи Лисичанської міської ради. Вже другий тиждень відключено освітлення вулиць центральної частини міста у вечірній та нічний час. Зазначена ситуація склалася внаслідок заборгованості бюджетних закладів і установ, а також КСП «Лисичанськводоканал» за спожиту електроенергію. На КУ «Територіальне медичне об’єднання» з боку ТОВ «ЛЕО» подано позов до суду щодо стягнення боргу за спожиту електроенергію.

Лисичанська міська рада, її виконавчі органи, комунальні заклади і установи мають необхідні кошти для оплати заборгованості за електричну енергію, вчасно надають платіжні доручення до УДКСУ, яке, в свою чергу, не здійснює розрахунків з причини не перереєстрації ТОВ «ЛЕО» на територію, підконтрольну українській владі, відповідно до вимог постанови КМУ от 07.11.2014 р. № 595 «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей». Внаслідок неоплати УДКСУ у м. Лисичанську платіжних доручень Лисичанської міської ради, її виконавчих органів та комунальних закладів і установ міста за спожиту електроенергію виникла заборгованість, яка станом на 24.03.2016 р. складає 2 млн. 911, 658 тис. грн. Також за несвоєчасну оплату рахунків TOB «Луганське енергетичне об'єднання» нарахована пеня на загальну суму 159 191,9 грн. Таким чином, відсутність своєчасних платежів за спожиту електроенергію призводить до збитків міського бюджету та ставить під загрозу його виконання.

Крім того, незважаючи на повністю оформлені спільні протокольні рішення у відповідності до вимог Постанови КМУ № 20 від 11.01.2005 р. «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій і компенсацій», взаєморозрахунки Державною казначейською службою України не проводяться. Станом на 21.03.2016 року по Управлінню праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради обліковується кредиторська заборгованість минулих років та поточного року по пільгам та житловим субсидіям перед підприємствами за енергоносії та надані житлово-комунальні послуги населенню в сумі 65 млн. 914,9 тис. грн., у тому числі за:

природний газ – 42 млн. 208,1 тис. грн.,

теплопостачання – 6 млн. 216,1 тис. грн.,

електроенергію – 5 млн. 132,6 тис. грн.,

водопостачання і водовідведення – 9 млн. 756,6 тис. грн.,

квартирну плату, вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 2 млн. 601,5 тис. грн.

З причини не перереєстрації ТОВ «ЛЕО» на підконтрольну українській владі територію з червня 2015 року відсутнє фінансування по спільним протокольним рішенням з розрахунків за електроенергію на загальну суму 4 млн. 266 тис. грн. (КП ЖЕК № 1, № 3, № 5, № 6, № 8, КСП «Лисичанськводоканал», КП «Лисичанськтепломережа», Лисичанське МУЕГГ ПАТ «Луганськгаз», ТОВ «ЛЕО»). З цієї ж причини підприємства-надавачі послуг не оформлювали спільні протокольні рішення для погашення заборгованості з електроенергії з вересня по грудень 2015 року, що вплинуло на значне збільшення кредиторської заборгованості державного бюджету перед ними. У 2016 році також не здійснюються розрахунки за електроенергію по спільним протокольним рішенням, оформленим у лютому-березні 2016 року на загальну суму 15 млн. 603,1 тис. грн. (КП ЖЕК № 3, ТОВ «ЛЕО», КСП «Лисичанськводоканал»).

Відповідно до попереджень, отриманих Лисичанською міською радою, її виконавчими органами, бюджетними закладами та установами міста від ТОВ «ЛЕО», у разі несплати заборгованості електропостачання буде обмежено повністю, що приведе до колапсу життєдіяльності міста. Аналогічна ситуація склалася або найближчим часом складеться і в інших містах та районах Луганської області.

Такі жорсткі заходи впливу на ситуацію з боку TOB «ЛЕО» є неприпустимими та призведуть лише до створення соціальної напруги в місті. Оскільки TOB «Луганське енергетичне об'єднання» і Держказначейство, в якому заблоковані наші платежі, не входять до сфери управління Лисичанської міської ради, вирішення цього питання не можливе на місцевому рівні. Разом з тим, вже більш як півтора роки Луганська область є «енергетичним островом», оскільки відділена від єдиної енергосистеми України, а ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» залишається монополістом у постачанні електроенергії у нашому регіоні. Це свідчить про те, що питання енергетичної безпеки України, зокрема Луганської області, не знаходить свого вирішення ані на регіональному, ані на державному рівні. Неспроможність або небажання вирішувати дане питання несе серйозні економічні та соціальні загрози і робить мешканців Луганщини заручниками цієї парадоксальної ситуації. Ми не бачимо стратегічного підходу до вирішення цієї проблеми як з боку Уряду, так і з боку голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації Туки Г.Б. Нехтування з його боку нагальними соціально-економічними потребами регіону, безвідповідальні дії на догоду власним уподобанням призводять до дестабілізації ситуації та розладу системи управління областю.

З метою уникнення негативних наслідків відключення електроенергії просимо Вашого втручання в ситуацію, що склалася, і сприяння у терміновому вирішенні зазначеної проблеми, а саме:

  1. Терміново врегулювати питання постачання електроенергії та розрахунків за спожиту електроенергію на території Луганської області, виконання Постанови КМУ № 20 від 11.01.2005 р. «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій і компенсацій»
  2. Вжити заходів впливу до голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації Туки Г.Б. щодо належного виконання ним своїх службових обов’язків з питань забезпечення життєдіяльності Луганської області.Або, враховуючи загрозу подальшої дестабілізації ситуації, прийняти рішення про зміну керівника області.
  3. У разі подальшої не перереєстрації ТОВ «ЛЕО» на території, підконтрольній українській владі, розглянути питання про повернення електричних мереж до державної власності.

 

 

Прийнято на восьмій сесії

Лисичанської міської ради

сьомого скликання

24 березня 2016 року