В Луганському обласному центрі зайнятості підсумували результати роботи за 9 місяців поточного року

8+

1+

Директор ЛОЦЗ Сергій Болотський відзначив досягнення колег і також зупинився на актуальних питаннях служби.

Першим питанням порядку денного була виплата допомоги по безробіттю. Наразі профінансовано другу декаду серпня. Середній розмір допомоги по безробіттю на Луганщині виріс на 19,2%; також на 7,5% збільшилась чисельність осіб, які отримували допомогу від служби зайнятості. Сергій Болотський зауважив, що найголовніше завдання служби зайнятості – працевлаштування громадян, це мають усвідомити як фахівці, так і шукачі роботи. Тому ситуація з довготривалими безробітними, які відмовляються від підходящих вакансій, залишається на особистому контролі керівництва.

 Для ефективного підбору роботи шукачам без освіти пропонують отримати затребувану робітничу професію. З початку року на професійне навчання направлено на 25,6% безробітних більше, ніж за 9 місяців минулого року. Протягом звітного періоду в Луганському ЦПТО було відкрито 14 груп з професійного навчання за робітничими професіями; 35 безробітних навчалися за межами області; 29 осіб навчалися садівництву та виноградарству в рамках реалізації проєкту «Фермерство 2.0». Також продовжується застосування дуальної освіти, мета якої одразу поєднувати теоретичні знання з практичними навичками на конкретному підприємстві.

 Загальна кількість працевлаштованих безробітних по області збільшилася на 16,7%. Найбільше зростання відбулося у Попаснянському, Станично-Луганському, Біловодському та Кремінському районних центрах зайнятості, а також у Рубіжному. Втім ряд ФОП припинили свою діяльність і попит на робочу силу знизився, тож кількість вакансій в області зменшилася на 640 одиниць.

 З початку 2021 року в області було створено 2346 нових суб'єктів господарювання. 98,6% з них було надано консультаційні послуги, для 165 новостворених роботодавців були підібрані працівники на заявлені вакансії.

 Під час наради також обговорили питання про запобігання поширенню й профілактику інфікування COVID-19 у колективах служби зайнятості. Зокрема було наголошено на важливості вакцинації працівників для стримування пандемії.