Відкритий лист Голові Луганської ОДА — керівнику обласної військово — цивільної адміністрації Гарбузу Ю.Г

221143

Шановний Юрій Григорович! 

Громадськість Старобільщини вкрай стурбована спробами дестабілізації соціально-політичної ситуації в нашому районі, намаганнями певних осіб дискредитувати органи та представників державної влади і президентської вертикалі. 

Сьогодні, коли Ви надаєте дієвий опір тим, хто намагається розхитати крихкий мир, у прифронтовому районі особливо завзяті представники самоврядування нехтують закликом щодо дотримання «політичної дієти» і реалізують власні політичні амбіції через збурення суспільної думки. 

«Старобельские радикалы борются с сепаратистом главой администрации Гарькавым» — так анонсує свій виступ від 9 лютого 2018 року на одному з інтернет-ресурсів лідер луганських радикалів Пригеба. Власне ця боротьба триває не перший рік. Але зараз місцеві депутати, що представляють радикальні сили і настрої в Старобільську, перекладають свою неспроможність до дій і співпраці на плечі старших товаришів по партії. Вони використовують регіональних лідерів своїх політичних сил у якості маріонеток, в уста яких вкладають сумнівну та неперевірену інформацію. Нещодавно така прикрість сталася із членами Старобільської районної та лідером Луганської обласної організації Радикальної партії. 

На відео запису політик оповідає дійсно драматичну історію майже чотирьохрічної давнини, але зводить її до простого висновку: «Гаркавий сидить (у своєму кріслі) и нічого не робить». Виходячи з бойового запалу, з яким Пригеба почав свою обвинувальну тираду, було враження, що він звертатиметься якщо не до Гаазького трибуналу, то хоча б до генерального прокурора України… Втім, лідер радикалів вирішив обмежитися посланням до голови ЛОВЦА, аби той «принял неотложные меры, что б Гарькавый отчитался за свою работу», оскільки той не звітує перед районними депутатами. 

Напевно, народним обранцям не відомо, що для вирішення  цієї проблеми не потрібно турбувати обласних чи столичних політиків, таких як Григорій Пригеба або Олег Ляшко, — достатньо просто винести питання звіту голови РДА до порядку денного однієї з сесій райради. 

Але, заковика в тому, що депутатська група, обурена «мовчанням Гаркавого», зокрема В. Попков, П. Царевський та інші, за більш як дворічний стаж своєї «парламентської роботи» жодного разу не пропонувала до розгляду будь-яких ініціатив, проектів чи рішень. А порушували вони виключно питання про недовіру керівникам Старобільського району. Тобто — не спроможні на будь-які конструктивні пропозиції. 

Це було б їх особистою проблемою, аби така позиція негативно не впливала на працездатність та продуктивність усього депутатського корпусу міста та району, не паралізувала своєчасне прийняття важливих ухвал щодо реалізації проектів відновлення та розвитку соціальної сфери.  

Варто пригадати також, що ці горе-заколотники вже здійснювали спробу дискредитувати керівництво та порушити спокій на нашій території. Вона виявилася не лише не вдалою, а й загрожувала дискредитувати в очах жителів Старобільського району такі поняття, як «майдан», «справедливість» тощо. Завдяки їх пародії на масовий супротив, названої «старобільським майданом», наше місто зазнало лихої слави. 

Сьогодні вони, замаскувавшись під «патріотів» і «захисників», вчергове намагаються здійняти бурю у склянці води, викликати у жителів району відчуття нестабільності, певної ескалації суспільно-політичної ситуації. Це особливо небезпечно під час проведення АТО і критично — у період загострення на лінії розмежування. 

Ми не бажаємо ставати заручниками людей, котрі налаштовані лише на критиканство, стають на заваді надважливих для району процесів. Ми бачимо перші кроки у наведенні порядку: ремонтуються наші школи і клуби, сільські ФАПи, забезпечується нормальне обслуговування тисяч переселенців, нужденних та соціально-вразливих верств місцевого населення. 

Ми не хочемо, аби з «легкої» руки окремих асоціальних та антидержавних елементів на Старобільщині відновилися руйнівні процеси, а в результаті можливих перетурбацій на рівні керівництва району почало лихоманити усі щаблі державної та місцевої влади. 

Юрію Григоровичу, просимо Вас надати об’єктивну оцінку ситуації, що склалася (в тому числі, і навколо  голови РДА, Анатолія Гаркавого). А у разі подальшої ескалації конфлікту з боку окремих представників місцевого самоврядування, запровадити на території Старобільського району військово-цивільне адміністрування. 

Вони не лише ігнорують, а й активно пручаються реалізації державних реформ, зокрема, реформі децентралізації. Виступають проти об’єднання територіальних громад. 

 1срт

2стр

3стр

4стр